Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Uwaga rolnicy

Dodał: administrator Data: 2023-03-10 14:21:18 (czytane: 195)

W związku z zamiarem złożenia przez Gminę Nowy Korczyn wniosku do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie o udzielenie dotacji na „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”, tj. (siatki, sznurki do owijania balotów, opakowania po nawozach oraz typu Big Bag) Urząd Miasta i Gminy Nowy Korczyn informuje o możliwości składania wniosków przez osoby zainteresowane w terminie do 24.03.2023 r. i określenia orientacyjnej masy posiadanych odpadów rolniczych (folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów oraz opakowań po nawozach i typu Big Bag).

Obowiązuje bezwzględny zakaz pakowania do ww. odpadów innego rodzaju odpadów m.in: odpadów komunalnych, odpadów organicznych, opakowań po środkach ochrony roślin itd. Program nie przewiduje dofinansowania do włókniny używanej przy produkcji warzyw!!!
Zebrane informację od Państwa będą podstawą do złożenia wniosku o dofinansowanie w/w zadania do NFOŚiGW w Warszawie.
 W ramach realizacji przedsięwzięcia nie są kwalifikowane koszty zbierania odpadów od rolników oraz podatek VAT.
Wzór wniosku z załącznikiem dostępny jest w Urzędzie Gminy Nowy Korczyn  pok. 1 lub na stronie internetowej.
Realizacja zadania jest uzależniona od otrzymania dotacji przez Gminę Nowy Korczyn  z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W przypadku nie otrzymania dotacji przez Gminę Nowy Korczyn na „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” zadanie nie będzie mogło być zrealizowane.
Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Nowy Korczyn ul. Krakowska 1  (pok. nr 1) u P. Anita Brzezińska-Kaszuba lub pod nr telefonu 41 23 45 412. W celu pobrania załączników należy zgłosić się do Urzędu Miasta i Gminy w Nowym Korczynie.

 Do pobrania
  >> wniosek dotyczący przystąpienia do projektu „Usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”
  >> oświadczenie


folia.jpg

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przetarg na modernizację stacji uzdatniania wody ogłoszony

Gmina Nowy Korczyn ogłosiła przetarg na remont i rozbudowę stacji uzdatniania wody w Nowym Korczynie. Zadanie będzie realizowane...