Strona startowa

Wiadomości - Odpady komunalne

Przypomnienie o zasadach segregacji odpadów na terenie Gminy Nowy Korczyn

Dodał: administrator Data: 2019-08-08 10:00:53 (czytane: 6693)

Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn przypomina po raz kolejny mieszkańcom gminy, a w szczególności tym, którzy zadeklarowali się do selektywnego zbierania odpadów komunalnych o rzetelnej segregacji tych odpadów, tak aby w workach przeznaczonych do odpowiedniej frakcji znajdowały się odpady zgodnie z zasadami segregacji

Podkreślić należy, że nieprawidłowa  segregacja odpadów wpływa na zwiększenie ponoszonych kosztów przez gminę. Nieprzestrzeganie przez mieszkańców gminy zasad segregacji, czyli wrzucanie do pojemników na odpady zmieszane oraz worków przeznaczonych na inne odpady np. papieru, plastiku, szkła, metalu, odpadów biodegradowalnych oraz zielonych zwiększa ilość odpadów zmieszanych, które trafiają na składowisko, ma to bezpośredni wpływ na koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, a w konsekwencji wysokości opłat ponoszonych przez samych mieszkańców gminy Nowy Korczyn i związanych z tym podwyżek.
    W sytuacji braku lub nieprawidłowej segregacji (wskazanej w deklaracji) stwierdzonej podczas kontroli, odpady komunalne będą traktowane jako odpady zmieszane, a właścicielowi nieruchomości zostanie naliczona opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi w drodze decyzji jak za odpady zmieszane w wysokości 18,00 zł miesięcznie od osoby.

W związku z powyższym, prosimy mieszkańców o przestrzeganie zasad segregacji odpadów oraz o oddawanie odpadów komunalnych zgodnie ze złożoną w Urzędzie Miasta i Gminy deklaracją o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Zasady segregacji odpadów zostały wyjaśnione w ulotce na temat zasad segregacji odpadów dostępnej na stronie internetowej: www.nowykorczyn.pl w zakładce DLA MIESZKAŃCA > ODPADY KOMUNALNE. Ulotka do pobrania poniżej.

Zasady segregacji odpadów komunalnych na terenie Gminy Nowy Korczyn -ulotka[PDF]

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opłaty i terminy uiszczania opłat

Na terenie Gminy Nowy Korczyn od 1 lutego 2019 obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami ...