Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Przetarg na modernizację stacji uzdatniania wody ogłoszony

Dodał: administrator Data: 2023-03-10 14:15:05 (czytane: 144)

Gmina Nowy Korczyn ogłosiła przetarg na remont i rozbudowę stacji uzdatniania wody w Nowym Korczynie. Zadanie będzie realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj” w ramach jednego zamówienia. Otwarcie ofert nastąpi 24 marca 2023 r.

Zakres inwestycji przewiduje modernizację budynków pompowni, stacji filtrów pośpiesznych, budynku filtrów powolnych oraz budowę nowej hal z zespołem bliźniaczych filtrów. Powstaną nowe rurociągi technologiczne, dodatkowe zbiorniki na wodę i rurociągi międzyobiektowe. Zakupione zostaną także pompy zatapialne do wykorzystania na sieci kanalizacyjnej. Modernizacja i rozbudowa stacji wymagać będzie dostosowania terenu do nowych potrzeb. W związku z tym oświetlenie dozorowe w sąsiedztwie zbiorników magazynowych wody zostanie przebudowane, a pozostałe oświetlenie zewnętrze wymienione na nowe. Dla ułatwienia eksploatacji stacji wykonany zostanie remont dróg dojazdowych oraz wymienione zostanie ogrodzenie wraz z bramą i furtką.  
Na realizację wspomnianych działań gmina Nowy Korczyn pozyskała dofinansowanie w wysokości 3 625 230 zł w ramach PROW 2014-2020.
Zaplanowane do realizacji przedsięwzięcia wpłyną na poprawę jakości dostarczanej do mieszkańców wody, a także zwiększą wydajność produkcji wody.


wodociag.jpg

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Informacja o XXXVIII sesji Rady Miejskiej w Nowym Korczynie

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2020 r. poz. 713) 14 marca 2023 r. (wtorek)...