Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Olimpiada Młodych Rolników

Dodał: administrator Data: 2023-02-22 14:30:44 (czytane: 415)

Młody rolnik z Parchocina Mateusz Doktór zakwalifikował się do finału krajowego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Znalazł się wśród piątki najlepszych uczestników z województwa świętokrzyskiego.

Finał Wojewódzki XL Olimpiady odbył się w dniu  20 lutego 2023 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu. Wzięło w nim udział 40 uczestników z terenu naszego województwa.
Olimpiada składała się z dwóch etapów. Pierwszy to test, składający się z 50 pytań. Po ocenie wyników przez komisję do drugiego etapu przeszło 15 osób, które w części ustnej odpowiadały na trzy pytania przygotowane m.in. przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Świętokrzyską Izbę Rolniczą.
Warto nadmienić, że eliminacje powiatowe do Olimpiady Młodych Producentów Rolnych odbyły się w dniu 13 lutego w Nowym Korczynie. Wzięli w nich udział czterej młodzi rolnicy z terenu naszej gminy: Mateusz Doktór z Parchocina, Konrad Brzeziński z Sępichowa, Piotr Trybała z Żukowic i Adrian Szydłowski z Czarków. Wszyscy zakwalifikowali się wówczas do etapu wojewódzkiego.
Finał krajowy Olimpiady Młodych Producentów Rolnych odbędzie się 17 marca 2023 r. podczas Targów AGROTECH w Kielcach.

olimpiada1.jpg

olimpiada2.jpg

olimpiada3.jpg

olimpiada4.jpg

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ferie z BCK

Po raz kolejny dzieci z Gminy Nowy Korczyn spędziły zimową przerwę w nauce z Biblioteką Centrum Kultury w Nowym Korczynie. Był to czas...