Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Budynek Biblioteki Centrum Kultury przejdzie metamorfozę

Dodał: administrator Data: 2023-01-20 14:07:53 (czytane: 139)

Budynek Biblioteki Centrum Kultury w Nowym Korczynie już wkrótce zmieni się nie do poznania. Dzięki środkom z PROW-u i Polskiego Ładu, powstaną przestronne i nowoczesne przestrzenie do prowadzenia zajęć kulturalnych oraz edukacyjnych.

 BCK_ZMIANA.png

– Obiekt m.in. zostanie rozbudowany o nową kondygnację. Zaplanowano też wiele prac budowlanych i remontowych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz placówki – informuje burmistrz Paweł Zagaja.

– Wykonawca wymieni wszystkie instalacje m.in. elektryczne oraz centralnego ogrzewania. Pomieszczenia będą klimatyzowane, zostaną również w pełni wyposażone. Biblioteka zyska nową jakość, zostanie przeniesiona z pierwszego piętra na parter, dzięki czemu będzie bardziej dostępna – mówi.

Oprócz pomieszczeń dla zbiorów biblioteki zaprojektowane zostały również sanitariaty, sale zajęciowe, spotkań, konferencyjne oraz sale multimedialne. Ponadto obiekt zostanie poddany termomodernizacji. Zagospodarowana zostanie również przestrzeń wokół budynku.

– Obecnie na działce znajduje się również budynek garażowy, który zostanie zdemontowany. Zlikwidowane zostanie też ogrodzenie wokół budynku. Plac będzie bardziej estetyczny i funkcjonalny. Dojazd do niego będzie dostępny od strony ulicy Tarnowskiej oraz od strony ulicy Zaścianek – dodaje burmistrz.

Dzięki zamontowaniu tzw. schodołazu oraz wykonaniu podjazdu zewnętrznego budynek będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Zamontowane zostaną także panele fotowoltaiczne.

Urząd Miasta i Gminy jest na etapie wyboru wykonawcy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budynek Biblioteki Centrum Kultury w Nowym Korczynie zmieni swoje oblicze z końcem tego roku. Szacowany koszt realizacji inwestycji to ok. 2 mln zł.

Zdjęć w galerii: 15

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


Nie przegap

więcej

Wydarzenia / Imprezy

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Gminna Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2023 - 2030

Szanowni Państwo. Gmina Nowy Korczyn zwraca się z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety. Jest ona skierowana do mieszkańców gminy...